Przedłużenie możliwości składania wniosków o dofinansowanie z WUP

Anna Pałecka-Błaszczyk24 września 2020Komentarze (0)

Drogi Czytelniku,

Muszę Cię poinformować, że właśnie w Dzienniku Ustaw – Dz. U. z 2020 r., poz. 1639 – została opublikowana:

ustawa z dnia 17 września 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw

W swoim pierwszym artykule zawiera przepis ważny dla wszystkich pracodawców odczuwających negatywne skutki finansowe w związku z epidemią COVID-19, a mianowicie wydłużający termin składania wniosków do wojewódzkich urzędów pracy o dofinansowanie pracowników na podstawie art. 15g i 15gg ustawy “covidowej”.

Przedłużenie możliwości składania wniosków o dofinansowanie z WUP

Zostaje wprowadzony nowy przepis art. 15gh, zgodnie z którym wnioski o przyznanie świadczeń na dofinansowanie wynagrodzeń pracowników, o których mowa wart.15g i art.15gg, mogą być składane najpóźniej w terminie 30 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Jest to o tyle korzystne, że z informacji uzyskanych bezpośrednio z WUP wynika, że pracodawca ma prawo wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie na każdego pracownika (zleceniobiorcę objętego pełnym ubezpieczeniem) na okres 3 miesięcy. Może zatem złożyć więcej niż jeden wniosek, a kolejnym wnioskiem objąć nowych pracowników.

pozdrawiam

Anna Pałecka-Błaszczyk

 

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 606 825 920e-mail: kontakt@onlex.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@onlex.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: