Nowa praktyka PFRON w zakresie oprocentowania od nadpłaty

Anna Pałecka-Błaszczyk19 marca 2019Komentarze (0)

Drogi Czytelniku,

Od pewnego czasu się nie odzywałam – no cóż – dużo zmian, dużo pracy. Własna Kancelaria…

A propos zmian, to ostatnio zmieniła się także praktyka Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w sprawach dotyczących wypłaty oprocentowania od nadpłaconych wpłat na PFRON.

Niedawno zadzwonił do mnie Klient z bardzo pięknego miasta na wschodzie Polski. Po wygranej sprawie dotyczącej jakoby nieterminowego odprowadzania środków na rachunek bankowy zakładowego funduszu rehabilitacji, pozostała kwestia złożenia do PFRON wniosku o oprocentowanie nadpłaty (w końcu do jej powstania przyczyniły się organy, stosujące wykładnię prawa, zakwestionowaną w uchwale w składzie 7 Sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego z 19 grudnia 2016 r., sygn. akt II FPS 4/16).

Niestety, Panie Andrzeju, musimy uzbroić się w cierpliwość. Najpierw PFRON wyda decyzję odmowną, złożymy odwołanie do Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który decyzję uchyli i w końcu Fundusz przychyli się do naszego wniosku. Ot rok, półtora, to potrwa. Niestety …

W następnym tygodniu dzwoni Pan Andrzej:

-Pani Aniu, niespodzianka. Pieniądze są na koncie.

-Niemożliwe? A jednak.

Po dwóch latach, praktyka PFRON uległa zmianie. Na korzyść dla pracodawców.

Jeżeli zastanawiasz się Drogi Czytelniku, czy możesz skorzystać z tej możliwości, skontaktuj się ze mną.

pozdrawiam
Anna Pałecka-Błaszczyk

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: 606 825 920e-mail: kontakt@onlex.pl

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Onlex Kancelaria Radcy Prawnego Anna Pałecka-Błaszczyk z siedzibą w Warszawie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kontakt@onlex.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: